كد مطلب: 20566 11 اردیبهشت 1396 ساعت 16:58

در صورت استقبال کاربران

تجهیز ۱.۵ میلیون واحد به فیبر نوری تا آخر امسال

تلنا: مدیر مخابرات منطقه تهران با اشاره به تجهیز مناطق هفت‌گانه تهران به فیبرنوری با پروژه اتصال فیبر نوری به منازل، از تجهیز یک میلیون و ۴۵۰ هزار نقطه دیگر در سال ۱۳۹۶ بر اساس نیاز و درخواست مشترکان خبر داد.

 

غلامرضا عرب‌هاشمی با بیان اینکه تهران یکی از هشت شهری هست که در حال حاضر و با اجرای تانوما به فیبر نوری مجهز شده است، درباره شرایط این قابلیت برای مناطق تهران گفت: مخابرات تهران در مناطق هفت‌گانه تلفنی (۲ الی ۸) نزدیک به ۲۵۰ هزار اماکن مسکونی، تجاری، صنعتی و دانشگاهی را پوشش داده است. در سال ۱۳۹۶ بناست یک میلیون و ۴۵۰ هزار مورد به این نقاط اضافه شود.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در مناطق هفت‌گانه تهران این ظرفیت‌سازی را انجام دادیم. کاربران اکنون می‌توانند به پورتال مخابرات مراجعه کنند. شماره تلفن منزل یا محل کار خود را وارد کرده و استعلام این‌که امکانات فیبر نوری برای آنها وجود دارد یا خیر را بگیرند؛ مدیر مخابرات منطقه تهران در پاسخ به اینکه آیا درخواست تبدیل کابل مسی به فیبر نوری برای کابران هزینه خواهد داشت، توضیح داد: هزینه جدایی برای این قابلیت نباید بپردازند اما زمان انعقاد قرارداد بر اساس طرح‌هایی که ارائه شده، هزینه خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه برای بیش از ۳۵۰۰ نقطه در سال ۱۳۹۵، ارتباط FTTX برقرار شده است و اکنون از این سرویس بهره‌مندیم، درباره زمان تجهیز سایر مناطق تهران به فیبر نوری توضیح داد: اگر تعداد خانوارها را محاسبه کنیم، حدود پنج میلیون خانوار مسکونی در تهران داریم. برای پوشش دادن اینها باید بنا به اولویت، فازبندی کنیم و به تفکیک فازبندی جلو برویم. فاز اول ما حدود ۲۵۰ هزار واحد بود. در فاز دوم که سال ۱۳۹۶ انجام می‌شود؛ یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد اضافه خواهد شد.

 

مدیر مخابرات منطقه تهران با اشاره به لزوم در اختیار داشتن منابع و تقاضای مشترکان برای توسعه فیبر نوری منازل اظهار کرد: قطعا این توسعه نیازمند منابع است. به تناسبی که ما منابع در اختیار داشته باشیم توسعه را انجام می‌دهیم. حوزه تجاری ما نقطه‌یابی می‌کند. اماکن تجاری، صنعتی، دانشگاهی، برج‌های مسکونی در اولویت هستند. باید برای سرویس فیبر نوری تقاضا وجود داشته باشد. چون سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و پشت‌بند این سرمایه‌گذاری باید تقاضایی باشد که بتوانیم از محل سرویس منابع را تامین کنیم.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: