كد مطلب: 20563 9 اردیبهشت 1396 ساعت 09:16

آغاز ثبت نام هفتمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری

شرکت های منتخب حوزه IT از نگاه جایزه ملی ICTINQA

تلنا: ایجاد بازار مصرف بزرگ در کشور در گرو تولیدات داخلی است و گسترش این بازار نیازمند ارتقای کیفیت و رضایت مشتریان است .

 

به گزارش خبرنگار تلنا، مهندس آذری جهرمی معاون وزیر و دبیر و عضو شورای عالی سیاستگذاری جایزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم  اختتامیه ششمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایجاد بازار مصرف بزرگ در کشور در گرو تولیدات داخلی است و گسترش این بازار نیازمند ارتقای کیفیت و رضایت مشتریان است .

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به  فرصت های شغلی که توسعه ICT برای جوانان ایجاد کرده است  توضیح داد: عملا می بینیم شبکه ملی اطلاعات و سرویس های بومی زمینه اشتغال بیش از یکصد و سی هزار شغل رابرای جوانان در این بخش  به دنبال داشته است .

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت ممیزی ها در حوزه فناوری و اطلاعات تصریح کرد: جایزه ملی کیفیت شاخصی است که به ما کمک می کند که از میزان رضایت مشتریان از سرویس خودآگاه شویم.

در این مراسم دکتر فیروز آبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز فضای مجازی کشور هم ضمن تبریک به مناسبت یکصدو چهلمین سالروز تشکیل وزارت ارتباطات با اشاره به نظام ممیزی و تعیین کیفیت گفت: در کشورها نظام ممیزی و تعیین کیفیت نشانه توسعه یافتگی ملی و حکومتی است .

وی خاطر نشان ساخت: وجود مراکز ممیزی و بها دادن به کیفیت نشانه توسعه است و بخشی از توسعه رو به رشد کشور قرار هست از محل بهره وری انجام شود  , بهمین منظور می بایست تلاش جدی برای سرویس دهی کیفی به مردم کشور داشته باشیم .

رئیس مرکز فضای مجازی کشور اضافه کرد : بحث کیفیت فراتر از استاندارد می باشد و چون علیرغم زحمات و تلاش های انجام یافته هنوز شاخص های کیفی برای  ارتقا جا دارد  .

وی اضافه کرد: کیفیت مقدمه توسعه است و باید در حوزه ICT که با پیچیدگی و تنوع زیاد مواجه هستیم با مسابقات درکیفیت به مردم خدمت کنیم .

لازم به ذکر است در بخش ICT طبق مصوبه 104  شورای عالی سیاستگذاری جایزه ملی کیفیت ایران, از سال 89 جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شد .

در این دوره نیزسعی شد؛ رقابت بین شرکت های خصوصی صورت پذیرد، بنابراین از میان بیست شرکت ثبت نام کننده 16 شرکت توانستند به مرحله اخذ گواهی نامه نائل آیند.

در این دوره پنج شرکت گواهی نامه اهتمام،چهار شرکت گواهی نامه اشتهار یک ستاره ،چهار شرکت گواهی اشتهار دو ستاره ،یک شرکت گواهی  نامه اشتهار سه ستاره و دو شرکت نیز لوح سرآمدی تندیس را به دست آوردند .

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود آقای هاشمی رفسنجانی توسط مقام محترم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و خانواده محترم آن فقید رونمائی شد.

لازم به ذکر است؛ ثبت نام از شرکت های داوطلب حضور در هفتمین دوره جایزه ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ICTINQA از تاریخ 10/2/1396 آغاز می گردد . شرکت های متقاضی می توانند از طریق سایت جایزه به آدرس:

ICTINQA.ir اقدام به پرکردن فرم ثبت نام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن  88113585و88463339 دبیرخانه جایزه تماس بگیرند

.

 

نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: