كد مطلب: 19777 9 دی 1393 ساعت 16:47

با حضور مدیران فنی و حرفه ای کشور

مرکز آموزش تخصصی سامسونگ افتتاح شد

تلنا:سامسونگ با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران در مجموعه فنی و حرفه‌ای شهید سهی٬ مرکز آموزش تخصصی برای جوانان را افتتاح کرد.

 

به گزارش خبرنگار تلنا، صبح امروز در مرکز مجموعه فنی و حرفه‌ای شهید سهی زمینه آموزش 6۰۰ نوجوان به صورت تخصصی برای محصولات راه‌اندازی شد. حمید رضا خانپور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران هدف از ساخت این مرکز را آماده‌سازی نوجوانان برای ورود به بازار کار و خلق فرصت‌های شغلی متناسب با استعداد آنها دانست و گفت:در این مرکز دانش‌آموزان با شیوه‌های به‌روز تعمیر تجهیزات جدید الکترونیکی آشنا می‌شوند و مهارت‌هایی همچون نصب و تعمیر ماشین لباس‌شویی، کولر، یخچال، محصولات صوتی و تصویری، موبایل، لپ‌تاپ و تبلت را فرا می‌گیرند.وی در ادامه گفت:جایگاه ایران در مسابقات مهارت بین المللی، طراحی و استقرار آموزش های مهارتی و مباحث جهانی شدن صنعت ما را بر آن داشت تا با برندهای جهانی ارتباط برقرار کنیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بسیاری از کودکان و نوجوانان در شهر بزرگ تهران به دلیل این‌که از امکانات آموزشی کافی و با کیفیت برخوردار نیستند، نمی‌توانند در آینده شغل مناسبی پیدا کنند؛ و وجود مراکزی نظیر مرکز آموزش تخصصی سامسونگ، می‌تواند نگاه آنها را به کار و آینده تغییر دهد و حتی از آنها کارآفرینانی موفق بسازد که در پیشرفت و توسعه سرزمین عزیزمان راهگشا باشند.
دوک پارک، مدیر دفتر سامسونگ در ایران

دوک پارک مدیر منطقه خاورمیانه سامسونگ نیز در این مراسم اعلام کرد که سامسونگ با ساخت این مرکز آموزشی در نظر دارد سالانه ۶۰۰ نفر را برای آموزش رایگان در این مرکز ثبت نام کرده و در پایان دوره‌ برخی از آنها را به استخدام سامسونگ درآورد. مابقی افراد نیز با کسب مهارت‌ می‌توانند در بازار مشغول کار شوند.

وی با بیان اینکه این مرکز بخشی از برنامه جهانی مهندسان آینده و مهمترین بخش مسولیت پذیری اجتماعی ما در ایران است، گفت: کمپین امید برای جوانان و همسو با دیگر فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ یعنی پروژه کتابخانه‌های گویا و مدارس هوشمند، افتتاح می‌شود و سامسونگ تاکنون موفق شده 12 کتابخانه گویا را برای استفاده نابینایان در 12 شهر مختلف ایران و 10 مدرسه در مناطق محروم شهر تهران تجهیز کند.

افتتاح مرکز آموزش تخصصی سامسونگ
مهتاب کرامتی به عنوان سفیر کمپین کودکان امید ضمن تقدیر از سامسونگ و حمایت‌هایش از این کمپین گفت:حضور من در کمپین کودکان و جوانان امید سامسونگ، بهانه‌ای شد تا بیش از پیش به اهمیت مسئله آموزش و نقش و وظیفه‌ای که سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری در این بخش می‌توانند ایفا کنند، پی ببرم. در حال حاضر حدود 30 درصد از جمعیت جوان ایران 15 تا 17 ساله‌اند و برای داشتن آینده‌ای روشن، نیازمند آموزش‌های هدفمند هستند.