كد مطلب: 11860 14 آبان 1390 ساعت 12:49

رئیس بنیاد ملی بازی های رایانه ای خبر داد:

ورود بازی های رایانه ای به دانشگاه

مقطع كارشناسی ارشد رشته تولید و طراحی بازی‌های رایانه ای تا سال 92 در دانشگاههای كشور راه اندازی می شود.

 

مقطع كارشناسی ارشد رشته تولید و طراحی بازی‌های رایانه ای تا سال 92 در دانشگاههای كشور راه اندازی می شود.
بهروز مینایی رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای با اشاره به برنامه های بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی بازی سازی در كشور از راه اندازی انیستیتو ملی بازی سازی رایانه ای خبر داد و گفت: این موسسه آموزشی هم اكنون با ثبت نام اولیه از 700 علاقه مند آموزش و بستر ساخت بازی های رایانه ای در كشور را آغاز كرده و درنظر دارد در ترم بندی های خود طیف های 250 و 300 نفره را به صورت حرفه ای آموزش دهد.
وی با بیان اینكه هم اكنون چهار دپارتمان برنامه نویسی فنی، كارگردانی هنری ، طراحی بازی و موسیقی گیم در این موسسه فعال بوده و اساتید آن نیز جذب شده است، اضافه كرد: متن دروس برای آموزش نیز آماده است و به زودی فعالیت این موسسه آغاز خواهد شد.
مینایی با اشاره به اینكه موسسه ملی بازی سازی رایانه ای با بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای و بخش خصوصی راه اندازی شده است، در مورد صدور گواهی آموزشی این موسسه تاكید كرد كه با دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه جامع علمی كاربردی در حال مذاكره هستیم.
رئیس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای با تاكید بر اینكه به صورت موازی بحث بازی سازی را در دانشگاه‌ها نیز پیگیری می كنیم، از ایجاد و اجرای سه واحد بازی سازی در مقطع كارشناسی رشته كامپیوتر در چند دانشگاه كشور خبر داد.
وی با بیان اینكه سه واحد بازی سازی اختیاری هم اكنون برای دانشجویان رشته كامپیوتر دانشگاه‌های علم و صنعت، صنعتی شریف و دانشگاه كاشان ارائه می شود، افزود: ارائه این سه واحد تحصیلی احتیاج به مصوبه خاصی ندارد و همه دانشگاه‌ها می توانند در كنار بحث گرافیك و طراحی، بحث بازی سازی را هم به دانشجویان علاقه مند ارائه دهند.
مینایی خاطرنشان كرد: هدف اصلی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای راه اندازی رشته تولید گیم و طراحی بازی‌های رایانه ای در مقطع كارشناسی ارشد است كه مذاكرات آن با وزارت علوم تحقیقات و فناوری در حال انجام است و این وزارتخانه از این طرح استقبال كرده است.

 

منبع منبع:  مهر


نظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: